RedRhino
RedRhino1
RedRhino2
RedRhino3

Autoryzowany dystrybutor firmy RED RHINO w Polsce

redrhino newlogoRed Rhino Crushers LTD jest jednym z nielicznych globalnych producentów mobilnych mini-kruszarek przeznaczonych do kruszenia średnio-twardych materiałów i skał oraz do recyklingu gruzu budowlanego. Idea budowy zrodziła się z potrzeby utylizacji przybywających w szybkim tempie odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak: krawężniki, cegły klinkierowe, płyty nagrobkowe, destrukt asfaltowy, płyty betonowe np. trylinka, dachówki czy gruz rozbiórkowy.

 

Oferta produktów Red Rhino:      

rr mainfoto1
Mobilne mini-kruszarki szczękowe
 rr mainfoto2
Mobilne mini-przesiewacze
rr mainfoto3Semi-mobilne kruszarki szczękowe

 

rr maszyny

Historia firmy Red Rhino Crushers LTD została zapoczątkowana w 1999 roku, kiedy prócz chęci ochrony środowiska przez utylizację odpadów dostrzeżono także niszę rynkową w postaci producentów małych, mobilnych i łatwych w transporcie kruszarek. Początkowe lata  tego producenta były fazą wzlotów i upadków, prób i błędów ale dzięki nabytemu z czasem doświadczeniu i determinacji kruszarki Red Rhino zyskiwały na popularności. Prawdziwy rozkwit tej marki przyszedł jednak w 2008 roku, kiedy to Red Rhino zostało przejęte przez firmę Winfield Engineering. Dokapitalizowanie firmy poskutkowało rozwojem w postaci nabycia odpowiedniej infrastruktury, maszyn, narzędzi a także zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Z dwóch produkowanych modeli kruszarek do 2008 roku asortyment producenta powiększył się do ośmiu modeli kruszarek a także został rozszerzony o mini-przesiewacz serii 6000 odpowiadając na zapotrzebowanie rynku. Ostatecznym kluczem do sukcesu firmy Red Rhino była zacieśniona współpraca z licznymi firmami zajmującymi się kruszeniem  usługowym dla potrzeb recyklingu gruzu budowlanego. Na bazie tej współpracy można było wdrożyć szereg poprawek i udogodnień dla użytkowników czego owocem jest produkcja jednych z najlepszych  maszyn w branży w swojej kategorii.

Angielski producent Red Rhino Crushers LTD specjalizuje w produkcji maszyn kruszących oraz przesiewających niewielkich gabarytów. Obecnie oferta rozpoczyna się od kruszarki o masie 750 kg (Seria 2000) a kończy na 12 tonowej gąsienicowej maszynie o gardzieli 700 x 400mm (model 7000 PLUS). Warto również wspomnieć o najpopularniejszym 3 tonowym modelu z potencjałem produkcyjnym do 20t/h (model 5000 PLUS). Wszystkie jednostki są dedykowane do kruszenia średnio-twardych materiałów jak gruz betonowy, dachówki ceramiczne, cegły, kostka brukowa itp. Do kruszenia twardych i bardzo twardych minerałów (otoczak, granit, gnejs itp.) proponujemy kruszarki Metso oraz Portafill.

Stosunkowo małe gabaryty oferowanych kruszarek Red Rhino wpływają na ich łatwość w transporcie, co niewątpliwie jest wielkim atutem dla firm usługowych. W przypadku kiedy mobilność nie jest dla klienta priorytetem, w ofercie znajdują się również jednostki semi-mobilne, bez układu gąsienicowego, które mogą być także zasilane elektrycznie, są to kruszarki serii 2000, 3000 oraz 5000 ES.

Każda z kruszarek może zostać wyposażona w opcjonalny separator magnetyczny oraz jednopokładowy podwieszany przesiewacz.

Dla klientów, którzy wymagają separacji produktu na więcej niż dwie frakcje fabryka Red Rhino wyprodukowała mobilny dwupokładowy mini-przesiewacz serii 6000. Jest to niezależna mobilna jednostka z silnikiem spalinowym, która może współpracować z każdą z dostępnych w ofercie kruszarek.


Pełny zakres kruszarek w poniższej tabeli.

Model

Wlot

&nbspWydajność&nbsp

Waga

Napęd

Układ jezdny

Seria 2000

400 x 170 mm

5-8 t/h

800 kg

hydrauliczny/elektryczny

brak

Seria 3000

500 x 250mm

do 15t/h

1 750 kg

hydrauliczny

brak

Seria 4000

400 x 170mm

5-8 t/h

1 250 kg

spalinowy

gąsienicowy

Seria 5000

500 x 250mm

do 15t/h

3 000 kg

spalinowy

gąsienicowy

Seria 5000 ES

500 x 250mm

do 15t/h

1 900 kg

elektryczny

brak

Seria 5000 PLUS

500 x 250mm

do 20t/h

3 100 kg

spalinowy

gąsienicowy

Seria 7000 PLUS

700 x 400mm

do 45t/h

12 000 kg

spalinowy

gąsienicowy

 

Do podstawowych zalet tych maszyn możemy zaliczyć:

Mobilność i małe gabaryty, co oznacza dla użytkowania łatwość przemieszczania i niskie kosztu transportu kruszarki. Poza tym charakteryzują się hydraulicznym napędem dzięki czemu maszyny posiadają możliwość wstecznego ruchu mobilnej szczęki.

Hydrauliczna nastawa szczeliny,  w modelach 5000, 5000PLUS oraz 7000PLUS nastawa jest możliwa z pozycji pilota bezprzewodowego, w pozostałych modelach za pomocą dźwigni hydraulicznej.

Szczęki kruszące są łatwo obracalne co powoduje wydłużenie ich żywotności a tym samym dodatkowe oszczędności dla użytkownika tej maszyny.

Niezawodność i szybki dostęp do części zastępczych. Zdecydowana większość komponentów wytwarzana jest w fabryce lub dostarczana jest przez angielskich producentów.

rr magazyn

Fabryka kruszarek Red Rhino może pochwalić się swoim własnym zakładem składającym się z 2 hal produkcyjnych leżących w sumie na 25 000m2 powierzchni użytkowej. Hale uzbrojone są w gamę specjalistycznych urządzeń technicznych w tym w linię do numerycznego cięcia laserowego CNC, prasę krawędziową, spawalnię, pomieszczenie do śrutowania i lakierowania a także stanowisko kontroli technicznej do monitorowania jakości.

rr magazyn2Oczywiście jak każdy renomowany producent Red Rhino posiada magazyn części zamiennych wyposażony zarówno w części szybkozużywające się tj. szczęki czy taśmy do przenośników jak również w części o dłuższej żywotności tak aby w przypadku awarii maksymalnie skrócić czas dostawy podzespołów do użytkownika.

Red Rhino jest także laureatem wielu nagród za innowacyjność oraz swój wkład na rzecz ochrony środowiska przez utylizację odpadów rozbiórkowych i budowlanych.

rr nagrody

Kontakt Dział Handlowy:

 

Dominik  Widerski

+48 603 882 792

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © BH Ruda                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Polityka plików "cookies"