stacjonarne1
stacjonarne2
stacjonarne3
stacjonarne4
stacjonarne5
stacjonarne6
stacjonarne8

Pompy szlamowe Metso dla obiegów mielenia typu MDR z wykładziną gumową i typu MDM ze stali utwardzanej

pompy md1Od 1930 roku Metso i jego poprzednicy pracowali przy układach mielących w wielu różnych zastosowaniach górniczych na całym świecie. Nowa seria pomp szlamowych z serii Metso MD obejmuje wszystkie te doświadczenia w połączeniu ze zrozumieniem dzisiejszych potrzeb rynkowych i wymagań dotyczących lepszej trwałej wydajności.

Doskonała wydajność hydrauliczna 

Zaprojektowane od początku do zastosowań w układach młynowych, seria Metso MD z pompami szlamowymi do zastosowań w młynach serii MDM z wykładziną ze stali utwardzanej oraz serii MDM z wykładziną gumową zapewnia stałą wydajność i maksymalny czas między przestojami. Konstrukcja hydrauliczna jest spójna w całym zakresie i poprzez ograniczenie prędkości wlotu przy projekcie a uszkodzenia spowodowane uderzeniem ciężkich ciał stałych są ograniczone do absolutnego minimum. Wirniki o dużej średnicy i wysokim współczynniku kształtu zapewniają doskonałą wydajność hydrauliczną z minimalną turbulencją przy minimalnej prędkości obrotowej, zmniejszając tym samym szybkość zużycia. Zredukowany zwis wirnika ogranicza ugięcie wału w szerokim zakresie przepływów, dzięki czemu maksymalizuje uszczelnienie wału i żywotność łożyska. Recyrkulacja strony ssącej jest ograniczona przez regulowaną wkładkę wlotową / płytkę ścieralną. W połączeniu z osiowo regulowanym wkładem łożyska konstrukcja zapewnia "podwójną regulację", zapewniając, że zarówno od strony ssącej, jak i od strony wirnika dławnicy można ustawić prześwit i zresetować go do minimum.

pompy md2- wirniki o dużej średnicy i wysokim współczynniku proporcji
- doskonała wydajność hydrauliczna
- podwójna regulacja zapewnia minimalny luz wirnika
- tylny wysuw z opcjonalną podstawą do konserwacji
- zredukowany zwis wirnika ogranicza ugięcie wału
- dzielona dławnica i regulowana osłona dławika
- uszczelnienie wału za pomocą wytłoków, dławika płukanego wodą lub uszczelnienia mechanicznego
- natężenia przepływu od 400 do 12 000 m3 / godz
- średnica wlotu od 250 do 700 mm

 

Podsumowanie cech konstrukcyjnych:
- wysoka wydajność
- równe zużycie układu hydraulicznego
- dłuższa żywotność
- ponadgabarytowy solidny wał stalowy
- dodatkowe grube osłonki i wkładki w znanych miejscach zużycia
- opcja back-pull-out dla ułatwienia konserwacji
- niezależny smarowany olejem lub smarem zestaw łożysk z bezkontaktowymi uszczelkami labiryntowymi zapewniającymi bezobsługową pracę
- obudowa łożyska przystosowana do przyjęcia czujników temperatury i wibracji
- różne opcje uszczelnienia wału, w tym Metso EnviroSetTM
- modułowa konstrukcja z dobrą zamiennością części
- luźne stalowe połączenia kołnierzowe

pompy md3Podczas gdy Metso od lat ma linię pompową do szlamu, nowe MDM (stal utwardzona) i MDR (wykładane gumą) są najnowszym dodatkiem do ich pełnego asortymentu ciężkich pomp szlamowych. Pierwsze, które zostały specjalnie zaprojektowane do aplikacji wyładunku młyna. Nowa pompa wyładowcza lub lepiej znana jako pompa MD, zawiera cechy i zalety, które dotyczą najbardziej agresywnego zastosowania w obiegu młyna górniczego, który jest również najbardziej skoncentrowanym, najbardziej ściernym zastosowaniem dla pompy w kopalni. Przy wypływie młyna, zawiesina jest najbardziej ścierna i ma zwykle najwyższe stężenie i objętość. Wysokie zużycie jest normalne w przypadku tej usługi; wymaga bardzo dużej i solidnej pompy, dzięki czemu jest dużym odbiorcą energii. To serce górniczego młyna.

Podczas gdy pompa może być stosowana do każdej ciężkiej aplikacji zawiesinowej, pompa MD została zaprojektowana przede wszystkim do zastosowań górniczych po dolnej stronie młynów, gdzie odbywa się wstępne kruszenie rudy. Z tego powodu pompa MD została specjalnie zaprojektowana do pracy z materiałem o wysokiej abrazywności. Ma duży rozmiar, aby poradzić sobie z dużymi objętościami szlamu i utrzymać prędkość obrotową na jak najniższym poziomie.

Zaprojektowana do nowoczesnego górnictwa

Wprowadzono specjalne parametry konstrukcyjne dla tej nowej linii pomp, ponieważ młyny i kruszarki w dzisiejszym przemyśle wydobywczym są znacznie większe niż kiedyś. Dzisiaj muszą przetwarzać więcej materiału, aby uzyskać taką samą ilość pożądanej rudy. W związku z tym pompy muszą być większe. Linia MD firmy Metso została zaprojektowana z myślą o dzisiejszych młynach, aby efektywnie dostosować się do typowych przepływów.

pompy md4Nowa linia charakteryzuje się spójną konstrukcją hydrauliczną, która opiera się na maksymalnej prędkości wlotowej 5,5 m/s, co pomaga zmniejszyć zużycie pompy i zapewnia jej dłuższą zdolność operacyjną. Nowa linia ma również zdefiniowany minimalny współczynnik kształtu, który sprawia, że ​​pompy są nieco większe, spowalniają je i zapewniają dłuższą żywotność. Zwykle w aplikacjach szlamowych zużycie pompy wzrasta o kwadrat zmiany prędkości. Im większa prędkość, tym szybciej zużywają się części zużywające się. Podobnie, im wolniej, tym dłuższa żywotność części zużywających się. Dzięki nowej linii pomp MD klienci otrzymują najlepszy dostępny produkt.

To, co odróżnia pompy Metso od konkurencji, to nowoczesne kryteria projektowania: Metso wykracza poza unowocześnianie istniejącej technologii. Jego rozwiązanie jest wydajniejsze, ma dłuższą żywotność i zmniejsza koszty operacyjne. Wraz z oszczędnością energii zmniejszono również zużycie wody dzięki uszczelnionym wałkom pompy. Wiemy, że dwa najwyższe koszty w kopalni to woda i energia. Mając to na uwadze, nowa linia MD została zaprojektowana tak, aby zminimalizować zużycie obu tych mediów, tym samym obniżając koszt za tonę w przypadku rudy.

Pompa MD cechuje się wyższą ogólną sprawnością, co skutkuje niższym zużyciem energii, dłuższym czasem zużycia i dłuższym czasem pracy dla użytkownika końcowego. Dodatkowo, klient otrzymuje kompleksową analizę operacyjną, która uwzględnia wiele czynników w celu uzyskania najlepszego możliwego rozwiązania.

Najwyższe standardy jakości

Metso przeprowadza obszerne przeglądy techniczne i jakościowe we wszystkich swoich projektach, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z łańcucha dostaw. Wykorzystywany jest model biznesowy " manufacturing lite", co oznacza, że Metso opiera się na rozległym globalnym łańcuchu dostaw, w przeciwieństwie do dużych fabryk. Gotowe części wykonane w naszym projekcie, rysunki i specyfikacje są następnie sprawdzane przez dostawcę i Metso.

pompy md5

Metso posiada obszerne zaplecze do testowania swoich pomp w Sala w Szwecji. Wszystkie pompy, które są tam produkowane, mogą być testowane zgodnie ze standardami Instytutu Hydraulicznego i ISO 9906 w zakresie hydraulicznych testów wydajności. Koncepcja projektu Metso jest kompleksowa, z podstawowymi elementami procesu dotyczącymi bezpieczeństwa i jakości.

pompy md6

pompy md7

Kontakt Dział Handlowy:

 

Marek Małolepszy

tel. 695 850 496

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

 

Copyright © BH Ruda                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Polityka plików "cookies"