Gunther 1
Gunther 2
Gunther 3
Gunther 4
Gunther 5
Gunther 6
Gunther 7

Aplikacje dla maszyn Günther

Zmieszany odpad komunalny

Popularnym zastosowaniem przesiewacza spiralnego SPLITTER jest wstępna separacja strumienia zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20-03-01. Urządzenie to umożliwia, między innymi, wstępne przesianie odpadów z podziałem na frakcje 0 - 80 mm oraz >80 mm. SPLITTER - w odróżnieniu od tradycyjnego przesiewacza bębnowego - nie posiada sita, którego oczka często zapychają się i wymagają regularnego oczyszczania, nawet pomino zastosowania szczotek czyszczących. Wiąże się to nie tylko z dodatkowymi nakładami, ale przede wszystkim z wyłączeniem maszyny z eksploatacji i wstrzymaniem całego procesu technologicznego, którego kluczowym elementem jest przesiewanie wstępne. Ułożyskowanie wałów SPLITTER'a tylko z jednej ich strony powoduje, że materiał nie zakleszcza się, nie zapycha, ani nie owija wokół nich. Przesiewacz spiralny firmy Günther Envirotech nie wymaga czyszczenia.trommel-splitter

Ważną zaletą przesiewacza spiralnego SPLITTER jest również wytwarzanie bardzo czystej frakcji nadsitowej, pozbawionej drobnych elementów, które w tradycyjnym przesiewaczu bębnowym często nie zostają odsiane i trafiają do frakcji energetycznej. SPLITTER posiada ekran przesiewający o całkowicie unikatowej konstukcji, który uniemożliwia przedostanie się drobnych elementów do frakcji nadsitowej, ponieważ nie mają możliwości "przejechania" w poprzek wałów spiralnych.

3frakcje

Przesiewacz SPLITTER, poza tradycyjnym rozdziałem strumienia odpadów na dwie frakcje, umożliwia również opcjonalny podział frakcji nadsitowej na dwie pryzmy. Ze względu na swoją konstrukcje, łącząca zasadę działania przesiewacza dyskowego z przenośnikiem ślimakowym, urządzenie to umożliwia również uwzględnienie kształtu materiału jako dodatkowego kryterium separacji.

 

Jak wygląda to w praktyce? Elementy o kształcie podłużnym będą transportowane w kierunku prostopadłym do osi obrotu wałów, po czym moga być albo pryzmowane bezpośrednio przy maszynie, albo też zsypywane bezpośrednio na przenośnik taśmowy i przekazywane do dalszego przetwarzania. Elementy kubiczne natomiast transportowane są płatami spralnymi wzdłuż osi wałów, gdzie również mogą być odtransportowywane na dalsze stadium procesu przetwarzania lub pryzmowane bezpośrednio przy maszynie.

 

gruz-pion

Oczywiście te dodatkowe kryterium separacji nie jest obowiązkowe, może zaś w przyszłości pomóc wstępnie oddzielić np. butelkę PET od zgniecionej puszki po coli, aby podnieść sprawność dalszych etapów przesiewania. W przypadku modernizacji istniejącej instalacji, zgodnie z ustawą przystosowanej do odbioru dwóch frakcji z przesiewacza bębnowego, SPLITTER może wytwarzać tylko te dwie frakcje.

 

Poza zmieszanym odpadem komunalnym, technologia ta sprawdza się również w innych zastosowaniach. Odpady budowlane, odpady z wyburzeń i rozbiórek, odpady z procesów produkcji itp. to materiał o frakcjach charakteryzujących się nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim kształtem. Wrzucenie zbrojonego gruzu, złomu stalowego, cegieł itp. na przesiewacz bębnowy w celu odsiania drobnej frakcji podsitowej bardzo szybko spowoduje uszkodzenie bębna, łożysk i samego sita. Każdy z wałów SPLITTER'a przystosowany jest do takich obciążeń, upadający na nie element o masie kilkuset kilogramów to nie przypadek, a normalna, codzienna eksploatacja. Dla tych i nie tylko zastosowań, firma Günther Envirotech oferuje przesiewacze spiralne w wersjach mobilnych:

 

gruzOdpady budowlane

kruszywoOdpady z wyburzeń, gruz rozbiórkowy

drewno

Odpady biodegradowalne

ziemia

Ziemia z wykopów

zlom

Złom metalowy

przemyslowe

Odpady z przemysłu

Kontakt Dział Handlowy: 

 

Janusz Widuch

+48 781 500 525

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © BH Ruda                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Polityka plików "cookies"